Nazywam się Michał Bednarski. Jestem lekarzem stomatologiem, specjalistą stomatologii zachowawczej i endodoncji (leczenie kanałowe).

Studia na Akademii Medycznej w Łodzi ukończyłem w 2002 roku. Od 2004 roku pracuję na stanowisku asystenta w Zakładzie Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W roku 2009 obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską dotyczącą mikrobiologii endodontycznej. W roku 2013 uzyskałem tytuł specjalisty stomatologii zachowawczej i endodoncji (leczenie kanałowe).

Poza nauczaniem studentów, prowadzę szkolenia z zakresu endodoncji (skomplikowanego leczenia kanałowego) oraz pracy z mikroskopem dla lekarzy w Polsce i zagranicą (Chorwacja, Słowacja, Rumunia, Grecja, Tajlandia). Ponadto sam podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kongresach naukowych, sympozjach i kursach doskonalących, głównie z zakresu endodoncji, mikrochirurgii periodontologicznej (leczenie tkanek otaczających ząb – dziąsła i kości) oraz protetyki i stomatologii estetycznej w Polsce i zagranicą (Wielka Brytania, Szwajcaria, Węgry, Tajlandia, Francja, Austria, Włochy, USA). W latach 2009 - 2010 odbyłem zagraniczne staże kliniczne zakresu endodoncji  na zagranicznych uniwersytetach we Włoszech (l'Universita di Torino) i w USA (Boston University - Goldman School of Dental Medicine). Pozostaję w stałym kontakcie  z pracującymi tam lekarzami, z którymi w razie potrzeby konsultuję wyjątkowo trudne sytuacje kliniczne.

W zakresie prowadzenia szkoleń dla lekarzy współpracuję z niemiecką firmą Dentsply De Trey oraz szwajcarską firmą Dentsply Maillefer będącą światowym liderem produkującym najnowocześniejszy sprzęt i materiały do leczenia kanałowego.

W mojej pracy klinicznej zajmuję się m.in. skomplikowanym leczeniem kanałowym pod mikroskopem, odbudową zębów po leczeniu kanałowym, stomatologią estetyczną oraz mikrochirurgią periodontologiczną.