Dr n. med. Michał Bednarski – lekarz stomatolog, specjalista stomatologii zachowawczej i endodoncji

Studia na Akademii Medycznej w Łodzi ukończyłem w 2002 roku. W latach 2004 – 2014 pracowałem na stanowisku asystenta w Zakładzie Endodoncji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W kwietniu 2009 roku obroniłem z wyróżnieniem pracę doktorską dotyczącą mikrobiologii endodontycznej. W marcu 2013 roku uzyskałem tytuł specjalisty stomatologii zachowawczej i endodoncji (leczenie kanałowe). W roku 2017 ukończyłem z oceną bardzo dobrą Dental Skills Institute Curriculum Implantologiczne.
Poza działalnością kliniczną, prowadzę szkolenia z zakresu zaawansowanej endodoncji oraz pracy z mikroskopem dla lekarzy w Polsce i zagranicą (Chorwacja, Słowacja, Rumunia, Grecja, Tajlandia). Ponadto sam podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kongresach naukowych, sympozjach i kursach doskonalących, głównie z zakresu endodoncji, ergonomii, mikrochirurgii periodontologicznej i implantologii w Polsce i zagranicą (Wielka Brytania, Szwajcaria, Węgry, Tajlandia, Francja, Austria, Włochy, USA, Niemcy, Belgia). W latach 2009 – 2010 odbyłem zagraniczne staże kliniczne zakresu endodoncji na z uniwersytecie we Włoszech (l’Universita di Torino) i w USA (Boston University – Goldman School of Dental Medicine). Pozostaję w stałym kontakcie z pracującymi tam lekarzami, z którymi w razie potrzeby konsultuję wyjątkowo trudne sytuacje kliniczne.

W zakresie prowadzenia szkoleń dla lekarzy współpracuję z największą międzynarodową korporacją i światowym liderem zajmującym się produkcją narzędzi i specjalistycznego sprzętu oraz wdrażaniem najnowszych technologii w leczeniu stomatologicznym – Dentsply Sirona.

Skomplikowane leczenie kanałowe pod mikroskopem oraz implantologia – to główne dziedziny moich zainteresowań w pracy klinicznej.

W wolnych chwilach najbardziej lubię podróżować z Moją Żoną Małgosią i Córeczką Anią 🙂

Certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia

 

Alicja KościńskaLek. dent. Alicja Kościńska – specjalista protetyki stomatologicznej

W 2011 roku ukończyłam studia stomatologiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Po studiach podjęłam szkolenie specjalizacyjne, co zaowocowało uzyskaniem w 2017 roku tytułu lekarza specjalisty w zakresie protetyki stomatologicznej. W gabinecie EndoEstetica zajmuję się przede wszystkim leczeniem protetycznym – uzupełnianiem brakujących zębów (korony, mosty, protezy szkieletowe i akrylowe), stomatologią estetyczną (poprawą koloru i kształtu zębów, projektowaniem i wykonywaniem licówek), a także leczeniem pacjentów z chorobą okluzyjną. Choroba okluzyjna jest to choroba, o której wie niewielka część społeczeństwa (a nawet niewielu lekarzy), a polega na mimowolnym zaciskaniu i zgrzytaniu zębami. Zajmuję się również leczeniem bruksizmu (analiza okluzji, analiza artykulacji, poprawa kontaktów między zębami szczęki i żuchwy, odtwarzanie tkanek zębów utraconych w wyniku patologicznego starcia, zmniejszenie nadwrażliwości zębów). Zapraszam również na konsultację, jeśli cierpią Państwo na choroby stawu skroniowo-żuchwowego. Protetyka stomatologiczna nie jest jedyną moją pasją zawodową. Drugą jest endodoncja – leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu. Nieustannie rozwijam się, uczestnicząc w wielu specjalistycznych kursach głównie z zakresu protetyki i endodoncji. Jako specjalista protetyki patrzę całościowo na cały układ stomatognatyczny, a nie tylko na pojedyncze zęby. Pacjenci i współpracownicy cenią mnie za cierpliwość, szybkość działania, bardzo dużą dokładność i konkretne podejście do problemów naszych pacjentów. Dużą wagę przywiązuję do bezbolesnego i bezstresowego przebiegu wizyty.

Certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia

 

Wojciech WoźnickiLek. dent. Wojciech Woźnicki – specjalizant w zakresie chorób błony śluzowej i przyzębia

W 2014 roku ukończyłem studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Staż podyplomowy odbyłem w Poradni Stomatologicznej Uniwesyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM. Obecnie jestem w trakcie specjalizacji z periodontologii i chorób błony śluzowej jamy ustnej.
W pracy zawodowej zajmuję się przede wszystkim leczeniem stanów zapalnych przyzębia, które odpowiedzialne jest za utrzymanie zębów w kości. Wykonuję procedury profesjonalnej higienizacji, głębokiego czyszczenia kieszonek przyzębnych, unieruchomiania rozchwianych zębów. Przeprowadzam zabiegi plastycznej mikrochirurgii śluzówkowo- dziąsłowej, takie jak pokrywanie recesji (obnażenie korzeni zębów) oraz zabiegi regeneracyjne mające na celu odtworzenie utraconych tkanek otaczających ząb. Zajmuję się także leczeniem zachowawczym oraz chirurgią stomatologiczną.

W pracy cechuje mnie cierpliwość oraz dokładność. Swoją wiedzę oraz umiejętności stale poszerzam uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach głównie z zakresu periodontologii oraz chirurgii. Podczas przeprowadzanego leczenia bardzo ważna jest dla mnie otwarta komunikacja z pacjentem oraz możliwość zapewnienia jak największego komfortu. Moim celem jest ciągły rozwój i traktowanie stomatologii jako pasji.

W wolnych chwilach poświęcam się uprawianiu sportu, górskim wędrówkom a także rozwijaniu zainteresowań kulinarnych.

Certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia

 

Weronika Rokosz - stomatolog Endo-Estetica

Lek. dent. Weronika Rokosz
Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, wydziału lekarsko-dentystycznego, w trakcie specjalizacji z protetyki stomatologicznej. Zajmuje się przywracaniem Pacjentom pięknego uśmiechu i wyglądu. Wyznaje holistyczne podejście do estetyki twarzy.
Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji naukowych z zakresu medycyny estetycznej. Szkolenia te odbyła w tak prestiżowych miejscach jak Klinika Pawlikowski, Centrum Szkoleniowe Fenice, Aesth Medic Training.
W obszarze zainteresowań pani doktor jest:
– toksyna botulinowa
– mezoterapia igłowa
– kwas hialuronowy
– osocze bogatopłytkowe
– nici PDO
– lipoliza iniekcyjna.

Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczęszczając na kursy z medycyny estetycznej. Interesuje się przeciwdziałaniem starzenia skóry, a także przywracaniem prawidłowych proporcji twarzy.

Prywatnie miłośniczka podróży i kuchni azjatyckiej.

 

 

Małgorzata JanczakPani Agnieszka i Pani Małgosia – asystentki stomatologiczne

Nasze gabinetowe Anioły 🙂 To one są na pierwszej linii kontaktu między Pacjentem, a gabinetem. Bez nich gabinet nie miałby szansy funkcjonować. Umawiają wizyty, dzień wcześniej potwierdzają zaplanowane z lekarzem spotkanie, przypominają o wizytach kontrolnych co pół roku. Stanowią bardzo ważny element Państwa bezpieczeństwa, gdyż w ich rękach jest cały proces sterylizacji narzędzi. Zawsze znajdą słowo pocieszenia dla czekającego w gabinecie pacjenta, który dzieli się swoimi wątpliwościami. Znają każdy etap każdego zabiegu, bo czynnie w nich uczestniczą. Często robią śródzabiegowe fotografie, dokumentując tym samym przebieg leczenia. Pani Dorota i Pani Małgosia stanowią niezbędny element naszego teamu.

Certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia

 

Pani Małgosia, poza asystowaniem przy wszystkich zabiegach stomatologicznych zajmuje się dbaniem o higienę Państwa jamy ustnej. To ona pilnuje tego, by raz na sześć miesięcy przypomnieć każdemu naszemu pacjentowi o konieczności przeglądu. To ona raz na pół roku zaprasza Państwa na profilaktyczne zabiegi higieniczne usuwania kamienia nazębnego i osadu. To właśnie Pani Małgosia uczy naszych pacjentów jak prawidłowo, w warunkach domowych, dbać o zdrowie jamy ustnej, pomoże dobrać odpowiednią pastę, płukankę i szczotkę do zębów. Zajmuje się tym zagadnieniem od ponad dziesięciu lat i jest w tej kwestii prawdziwą mistrzynią świata 😉

pomoc w doborze szczoteczki do zębów